31 października 2018

SALT LAKE
Na Cyprze znajdują się dwa słone jeziora: Larnaka i Limassol. My udaliśmy się do tego drugiego, większego. Jezioro położone jest na półwyspie Akrotiri, który stanowi zamorskie terytorium Wielkiej Brytanii, ale nie ma żadnych ograniczeń jeżeli chodzi o wjazd na ten teren. W pobliżu obiektów wojskowych obowiązuje jedynie zakaz fotografowania.
W okresie letnim część jeziora wysycha i dzięki temu tworzy się piękna, popękana skorupa na którą trafiliśmy. Na dodatek wszędzie widać małe, białe grudki soli. Chłopaki nie omieszkali ich spróbować :)
Jakby sam widok słonego, spękanego piasku Wam nie wystarczył, to niedaleko znajdziecie piękną, piaszczystą plażę Lady’s Mile. Tam traficie do restauracji, gdzie zjecie pyszne, świeże ryby i owce morza.

1 komentarz:

  1. Teraz jest tyle różnych i ciekawych aktywności nad wodą, że naprawdę nie wiadomo, na co się decydować. No, ale przyznam, że wiele też już widziałam, ale nie ze wszystkiego miałam okazję korzystać. Jeśli się decyduję, to jednak bardziej wybieram np. kajaki lub teraz przerzuciłam się na trenowanie pływania deską SUP. Super pomysł i szybko można się wszystkiego nauczyć. Nawet sprawdzałam już potrzebne akcesoria do pływania na stronie gosup.pl .

    OdpowiedzUsuń