31 stycznia 2019

KRÓL JEST TYLKO JEDEN

W miniony weekend odwiedziliśmy Warszawę. Mieliśmy czas na kulturę, odwiedzając muzea i galerie oraz na spotkania towarzyskie.
Jednym z muzeów, które odwiedziliśmy było POLIN. Była to nasza pierwsza wizyta w tym miejscu, gdzie zobaczyliśmy wystawę czasową „W Polsce króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości”. 
Na wystawie dzięki pięknym ilustracjom Iwony Chmielewskiej wchodzimy w świat  opowieści o małym królu. Stajemy się królem Maciusiem i przeżywamy razem z nim jego przygody. 
Podczas tej podróży podejmujemy ważne tematy, które razem z Edwardem próbowaliśmy wyjaśnić. Dzięki wystawie i książce, z przed prawie 100 lat, zadajemy sobie pytania związane z prawami obywateli, jak możemy wpływać na nasze publiczne wydatki, czy umiemy w swoich działaniach słuchać innych i działać wspólnie. Jakże te pytania są aktualne także dzisiaj. Wszystko to widziane oczami dziecka wydaje się bardzo proste i oczywiste, a w rzeczywistości wiemy, że tak nie jest.
Piękna i pouczająca wystawa. Polecamy ją małym i dużym.
Wspólnie z Wydawnictwem „Wolno”, muzeum przygotowało książkę artystyczną "Jak ciężko być królem", opartą na ilustracjach Iwony Chmielewskiej inspirowanych dziełem Janusza Korczaka „Król Maciuś Pierwszy”.

Wystawa czynna będzie do 1 lipca 2019, bilety: 12 zł (normalny) / 8 zł (ulgowy) / 30 zł (rodzinny).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz