17 sierpnia 2017

KWIATY POLSKIE


Kolejna świetna wystawa w BWA Dizajn, tym razem poświęcona jest florystyce. Na kilku etapach wystawy artyści-floryści w swoich kompozycjach przekazali mnóstwo emocji. Wystawy zmieniały się co dwa tygodnie. Swoje prace pokazali: Dorota Kwiotek, Joanna Rospondek, Filip Marek oraz Kwiaty&Miut.
My załapaliśmy się na dwie ostatnie kompozycje.
Wystawa będzie pachniała jeszcze do 20 sierpnia. Zostało Wam niewiele czasu.
Wstęp wolny.

9 sierpnia 2017

W OGRODZIE

Jak bardzo lubimy ten czas. Wakacje, ciepłe wieczory, ukojenie w cieniu drzew. Sezonowe owoce i warzywa. Świeże kwiaty i zioła. Wspólne chwile w ogrodzie. Uciekamy od codzienności, od gwaru dużego miasta. Mamy dużo czasu tylko dla siebie. Czas na długie rozmowy, wspólne małe przyjemności. Takie przyjemności ja ta stole :)

Letnie ciasto z bezą

Ciasto:
200 g mąki orkiszowej
150 g zimnego masła
50 g cukru trzcinowego
szczypta soli
2/3 łyżeczki proszku do pieczenia
3 żółtka

Beza:
4 białka
150 g cukru trzcinowego
2 łyżeczki mąki ziemniaczanej

Owoce:
750 gram borówek
1,5 łyżki mąki ziemniaczanej

Piekarnik rozgrzejcie do 170 st. C. Formę o wymiarach 20 x 30 cm posmarujcie masłem i wyłóżcie papierem do pieczenia (spód i boki). Produkty na ciasto wsypcie do miksera lub na stolnicę i wyróbcie gładką kulę. Następnie wyłóżcie nim spód formy i boki do 2 centymetrów. Spód podziurkujcie widelcem. Owoce zmieszajcie z mąką ziemniaczaną i wysypcie na przygotowany spód. Na górę wyłóżcie ubitą bezę. Ciasto pieczcie w piekarniku przez 30 minut, a następnie zmniejszcie temperaturę do 60 st. C., włączcie termoobieg i pieczcie jeszcze 10 minut. Po lekkim ostygnięciu można się zajadać.
Smacznego


3 sierpnia 2017

MEGALOPOLISJak jest coś MEGA, to jesteśmy też tam i my :) Tym razem już we czwórkę, odwiedziliśmy Centrum Sztuki Wro.
Gigantyczna konstrukcja złożona w całości ze zużytych części komputerowych, to największa tego typu kompozycja stworzona przez brytyjskiego artystę: STANZA
THE NEMESIS MACHINE. FROM METROPOLIS TO MEGALOPOLIS TO ECUMENOPOLIS to instalacja przedstawiająca rozległe miasto, która w czasie rzeczywistym wizualizuje życie metropolii. Drapacze chmur zbudowane z płytek krzemowych, układów scalonych i kondensatorów zrobiły na nas ogromne wrażenie.
Wstawa była czynna do 30 lipca, ale na szczęście wróci 28 sierpnia. Zapiszcie tę datę w kalendarzu.

28 lipca 2017

ERNESTJest nas więcej. Od 19 lipca jest więcej. Więcej miłości. Więcej czułości. Więcej przyjemności. Więcej dzielenia się. Więcej uczenie się siebie. Więcej szwędania się. Więcej świrowania. Więcej podróżowania. Więcej czasu dla siebie. Więcej czasu dla Was. Więcej, więcej i jeszcze więcej. 

14 lipca 2017

WELCOME TO THE JUNGLEPalmiarnia w Wałbrzychu jest jedynym takim obiektem w Polsce zachowanym w swej historycznej konstrukcji. Budowa palmiarni datowana jest na lata 1908-1911 i zajmuje powierzchnię 1900 metrów kwadratowych. 
Okoliczności powstawania palmiarni są bardzo romantyczne. Książę Jan Henryk XV budował ją z myślą o swojej małżonce Marii Teresie Cornwallis-West zwanej Daisy - miłośniczki pięknych kwiatów i oryginalnych roślin. Księżna w rosarium uprawiała śnieżnobiałe róże, znane dzisiaj jako odmiana „Daisy”.
Obecnie w palmiarni rośnie ponad 250 gatunków roślin. Zobaczycie w niej bambusy, fikusy i krzewy z Azji; eukaliptusy, świerki i sosny z Australii; byliny z Afryki; kaktusy i agawy z Ameryki Środkowej czy rośliny cytrusowe z basenu Morza Śródziemnego. Dla miłośników Dalekiego Wschodu prawdziwą gratką jest jedyna w Polsce stała wystawa Bonsai.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...