6 października 2014

PIF PAF

PIF PAF, co to oznacza ??
Wykrzyknienie naśladujące odgłos wystrzału lub odgłos przypominający wystrzał, często w wyrażeniu: pif, paf. 
Jest to też zabawa: jedna osoba stoi w środku i wyciąga ręce na kształt pistoletu, "celuje" w jednego z uczestników stojących w kręgu i mówi przy tym: "pif ". Osoba, do której był oddany strzał szybko kuca, a sąsiedzi z obu stron strzelają do siebie i krzyczą: "paf". Jeżeli osoba nie ukucnie, zostaje zastrzelona i odpada z gry. 
Jest też wiersz Juliana Tuwima (poniżej fragment):
"Amerykańska, mechaniczna słynna strzelnica elektryczna! Proszę spróbować! Ta zabawa jest i ciekawa, i bezkrwawa. Kto z państwa odda celny strzał, będzie uciechę wielką miał! Oto tancerka. Gdy tancerce nabojem trafić prosto w serce, ona nóżkami wdzięcznie fika, przy czym wesoło gra muzyka. Obywatelu! Strzel i traf! Pif – paf!"
Dla nas PIF PAF kojarzy się od jakiegoś czasu z jedną osobą: Gosią. Wulkan energii z niesamowitym poczuciem humoru. Gosia tworzy nietuzinkowe rzeczy dla dzieci. Sama projektuje nadruki na tkaninach, które są wyjątkowe. Projekty cieszą oko wyglądem, są miłe w dotyku, komfortowe, idealne do szaleństw energetycznych dzieciaków. Edkowi przypasowały idealnie, a nam podobają się jeszcze bardziej, gdyż spodnie są w mamy ulubionym, pomarańczowym kolorze.

4 komentarze:

 1. Spodnie odjazdowe a jaki przecudny krajobraz w tle!

  OdpowiedzUsuń
 2. co to za piękne miejsce? Wy jak zwykle uroczy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pensjonat Fregata w Zagórzu Śląskim. Niedługo będzie wpis z tego cudownego miejsca.

   Usuń
 3. Pięknie Edkowi w pomarańczowych gatkach. I ja pokochałam Małgonię i jej łaszki :) A wpisu nie mogę się doczekać zatem, miejsce wygląda cudownie!

  OdpowiedzUsuń